Spálňa

Prvá miestnosť ktorú si budete chcieť zariadiť, bude s najväčšou pravdepodobnosťou spálňa. Práve v nej totiž načerpáte potrebné sily kvalitným spánkom. Vyberte si priestor, ktorý je orientovaný na východ – cez deň do neho totiž nesvieti slnko, a tak sa miestnosť príliš neprehreje. A to je dobre, pretože je známe, že lepšie sa spí pri nižších teplotách. Základ spálne tvorí pochopiteľne posteľ, ktoré je jej stredobodom. Umiestnenie postele je taktiež dôležité, ponechať totiž musíte priestor pre pohodlný prístup, a to pre oboch partnerov.

Zariaďujte opatrne a plánovane

Svoje miesto majú vo Vaše spálni aj ďalšie kusy nábytku – potrebujete totiž niekam uložiť Vaše oblečenie, prádlo, obliečky ale aj sezónne ošatenie. Chýbať preto nemôže ani priestranná šatníková skrina alebo šatník. kam prehľadne naskladáte všetko, čo potrebujete. Biela šatníková skriňa so zrkadlovými dverami, celý interiér bude opticky pôsobiť väčším dojmom. Ak máte možnosť, môžete si vytvoriť vlastný šatník, čo je čím ďalej tým viac populárne riešenie. Nie každý si ho však môže z dispozičných dôvodov dovoliť.
S ďalším nábytkom to v spálni príliš nepreháňajte. Spálňu je dobré ponechať vzdušnú, aby ste sa v nej necítili stiesnene. Postačí už len umiestniť k posteli nočný stolík, na ktorý je vhodné umiestniť lampu. Poslúži aj na odloženie knihy, okuliarov, pohára vody a ďalších drobností. Potom už len dolaďte dekorácie a bytové doplnky a začnite si užívať pohodu v novom byte či dome.